התחדשות עירונית -

איך זה עובד?

שלבי התהליך

1

שיחה ראשונית

לשלב הראשוני נבדקת הגישה של דיירים במתחם, מתקיימות פגישות עם דיירים ונציגים בכדי לבדוק את הרצון הכללי ושיתוף הפעולה. לקידום הליך מורכב שכזה

2

בדיקת היתכנות

לאחר מכן מתחילות סדרות של בדיקות כלכליות והנדסיות תוך קיום פגישות ברשות המקומית לבדיקת קיימות של תכנית מתאר לתחום, גישה של ראש העיר. ומהנדס העיר וכד' מתקיימות במקביל סקר סיכונים וכן הקמת דוח כלכלי (דוח אפס שמאי) אשר מעניק את הטביעת אצבע הבסיסית לבדיקת יכולת נשיאת הפרוייקט על העלויות השונות.

3

התאגדות בעלי הדירות והסמכות בעלי התפקידים והנציגים

הליך ההתאגדות צריך להיעשות לפי הנחיות וכן ביעדי שקיפות, מינוי היועצים ואנשי המקצוע הוא החשוב ביותר בתהליך.

4

בחירת עורך דין דיירים
ומפקח הנדסי

יש לגבש את נציגות הדיירים, לקבל את הסכמת הדיירים להסמכתם לצורך בחירת עורך דין אשר ייצג את דרישות הדיירים מול החברה היזמית.

5

מו"מ של בעלי הדירות
מול היזם

כמו כן, יש לבחור את היזם או חברת הבנייה לפי הקריטריונים השונים.

6

הצגת הפרויקט לדיירים והרשויות

לתהליך הנ"ל יש צורך בעבודה לפי הנחיות משרד השיכון והרשות להתחדשות עירונית בכפוף לחוק המארגנים 2017, אין קיצורי דרך והמסמכים המוגשים עוברים בקרה של עמידה בתנאי הסף.

7

חתימה על הסכמים מול הדיירים
והגשת החומרים לרשויות

לאחר גיבוש והחתמת הרוב הדרוש ניתן לקדם את הליך התכנון וכן לקבל את אישור הרשות המקומית והוועדות השונות.

8

קבלת היתרי בנייה, בינוי ומסירת הדירות

לאחר הוצאת היתרים ופינוי הדיירים מתחילים בביצוע עבודות הההריסה והבנייה עד לאכלוס הדיירים בדירותיהם החדשות. בשעה טובה !

רז בר שואפת למקסם את התמורות של הדיירים בפרויקטים השונים כמובן תוך התחדשות בדוח הכלכלי אשר מעניק מסגרת כלכלית ושומר על רווחיות היזם שהיא פרמטר חשוב ביותר כדי לשמור על הדיירים וגם על היזם לאור התהליך, זכרו שיזם ופרויקט רווחי יעניק שקט נפשי לסיום הפרויקט עם כמה שפחות קשיים או פחדים שבדרך.

התחדשות עירונית

תחום ההתחדשות העירונית הפך בשנים האחרונות למנוע הצמיחה העיקרי והמשמעותי ביותר בשוק הנדל"ן עקב היעדר קרקעות והיצע נמוך של הקצאה מטעם מנהל מקרקעי ישראל.

בשנים האחרונות המדיניות לקידום פרויקטים להתחדשות עירונית תפסה תאוצה מתוך תפיסה כי ראוי לחדש מבנים ישנים ולצופף לגובה במקום פיתוח על קרקעות ושטחים ירוקים.

בישראל שכונות ישנות רבות אשר נבנו עקב צורך של עלייה מארצות שונות שהגיעו למדינת ישראל , הבנייה הייתה בבנייני רכבת בסטנדרט נמוך וצפוף ומחומרי בנייה זולים ולכן כיום הינם מוגדרים כמסוכנים למחייה ורוב התשתיות בהן כבר רקובות ואינן עומדות בנטל. כיום כל דייר בישראל, המתגורר בשכונות הוותיקות, מקווה ומייחל כי יקודמו פרויקטים שכאלה שכן התחדשות עירונית מהווה מנוף כלכלי וצמיחה לא רק לאותו דייר אלא גם לשכונה האורבנית שסביבה תוך עירוב שימושים והגדלת ההיצע למשפרי דיור וצעירים.

בשקלול כל הנתונים כל הגורמים המעורבים בתהליך, החל בדייר הקיים, החברה מארגנת , חברות הבנייה והיזמות וכן העיריות והוועדות\ המנהלת השונות ,מבינים שתוכניות אלו, הן היחידות אשר מסוגלות לייצר תנופת בנייה של יחידות דיור בתמהיל מעורב וכל כך נדרש באזורי הפריפריה ולא רק באזורי .הביקוש בשל המחסור החמור בקרקעות לבנייה רוויה באזורים רבים בארץ, רואות היום הרשויות המקומיות בתמ"א 38 ובפינוי בינוי ובתחום ההתחדשות העירונית, צורך אסטרטגי בבינוי ופיתוח עירוני, תוך פיתוח והגדלת כמות יחידות הדיור בכל עיר כאשר המענה על הביקוש יוריד את מחירי הדירות להישג יד ובאזורי הביקוש בפרט.

 


במסגרת התוכניות הללו ניתנת ההזדמנות לדיירי הדירות הוותיקות לבצע חיזוק שדרוג וחידוש המבנה על כלל המערכות שבו, ללא כל הוצאה כספית מצדם. כלל עלויות הפרויקט ממומנות על ידי היזם ובתמורה
מקבל היזם זכויות בנייה נוספות אשר מימושן נועד למימון פרויקט הבניה תכנית טובה תעניק לכם הדיירים וגם ליזם פרויקט רווחי ואיכותי ובכך כלל .הצדדים יהיו מרוצים בסוף התהליך.

תהליך התחדשות עירונית בראש ובראשונה מעניק לכם, הדיירים, ביטחון ושקט נפשי מפני אירועים בליסטיים, רעידות אדמה ואו כל נזק שעלול להיגרם עקב גיל המבנה.
המטרה הסופית היא לחדש את ישראל תוך הצעדתה לחזון עתידני ופיתוח אורבני כיאה למאה ה 21.

אנו נלווה ונקדם אתכם לדירה חדשה ומאובזרת, בטיחותית ומרווחת בסטנדרטים הטובים ביותר, ומצוידת במפרט עשיר אשר תביא לשיפור ניכר באיכות חייכם ובני ביתכם, ובמראה השכונה והעיר שלכם וכמובן השבחה של ערך הנכס החדש שלכם.

 

התהליך

תהליך של התחדשות עירונית הוא תהליך שלוקח מספר שנים ויש לגלות בו סבלנות מצד הדיירים היות ובסוף התהליך הרווח הכלכלי והאישי שווה את המאמץ.

התהליך מתחיל בהבנה מעמיקה של השכונה וכן המגמות של הרשות המקומית בהן השכונה ממוקמת, לאחר מיפוי יש צורך באיתור בניינים העומדים בקריטריונים לעבור הליך שכזה ( גיל מבנה, מבנה רכבת, בדיקת מקדם הצפיפות הנכנסת ועוד..)

לשלב הראשוני נבדקת הגישה של דיירים במתחם, מתקיימות פגישות ראשוניות עם דיירים ונציגים בכדי לבדוק את הרצון הכללי ושיתוף הפעולה לקידום הליך מורכב שכזה.

לאחר מכן מתחילות סדרות של בדיקות כלכליות והנדסיות תוך קיום פגישות ברשות המקומית לבדיקת קיימות של תכנית מתאר לתחום, גישה של ראש העיר ומהנדס העיר וכד'.

מתקיימות במקביל סקר סיכונים וכן הקמת דוח כלכלי ( דוח אפס ראשוני לפי מודל תקן 21) אשר מעניק את הטביעת אצבע הבסיסית לבדיקת יכולת נשיאת הפרוייקט על העלויות השונות.

לתהליך הנ"ל יש צורך בעבודה לפי הנחיות משרד השיכון והרשות להתחדשות עירונית בכפוף לחוק המארגנים 2017, אין קיצורי דרך והמסמכים המוגשים עוברים בקרה של עמידה בתנאי הסף על ידי צוות משפטי בכיר המכיר את רזי המקצוע והדרישות השונות. יש לגבש את נציגות הדיירים, לקבל את הסכמת הדיירים להסמכתם לצורך בחירת עורך דין אשר ייצג את דרישות הדיירים מול החברה היזמית וכן בחירה של חברת בנייה לפי הקריטריונים השונים של יזם.

רז בר שואפת למקסם את התמורות של הדיירים בפרויקטים השונים, כמובן תוך התחדשות בדוח הכלכלי אשר מעניק מסגרת כלכלית ושומר על רווחיות היזם , שהיא פרמטר חשוב ביותר כדי לשמור על הדיירים וגם על היזם לאור התהליך זכרו שיזם ופרויקט רווחי יעניק שקט נפשי לסיום הפרויקט עם כמה שפחות קשיים או פחדים שבדרך.

אנו דוגלים בשיתוף פעולה עמוק עם הדיירים, התהליך שקוף ופתוח לעיני כל באפליקציה הייעודית אותה פיתחנו עברו הדיירים שלנו בה הם יכולים להתעדכן וכן לראות בתצוגה מפורטת את סטאטוס הפרויקט, להוריד ON LINE ברמת ה מסמכים וכן לתקשר מולנו ברמה הקבוצתית והאישית תוך אבטחת מידע מחמירה עם התקנים הנדרשים להגנה על פרטיות המידע והחומרים השונים אתכם לאורך כל הדרך, רז בר התחדשות עירונית.

כל הזכויות שמורות לרז-בר התחדשות עירונית 2024